Skřítek DOBROTA

Skřítek DOBROTA

Ráda bych si zde odložila své myšlenky, postřehy, poděkování k naší „srdovce“, kterou jsme letos zahájili výjimečně až v druhé polovině prázdnin. Přesný termín byl od 7.8. – 11.8. 2023. Původně jsem si myslela, že letos naší srdcovku nebudeme organizovat, protože se nám na prázdniny nahromadilo hodně projektů, ale nakonec jsme se (i na naléhání rodičů) rozhodli, že ji uskutečníme. Upřímně píši, že naše rozhodnutí bylo správné a děkuji všem, kteří nás nabádali k opětovné organizaci. 😊

5. ročník tábora skřítka Dobroty se odehrával v duchu Sherlocka Holmese – ztracen v čase, kde děti řešily různé záhady při cestování časem:

Nejprve jsme vytvořili bránu, která nám umožnila cestovat časem

Navštívili jsme Kleopatru a řešili záhadu ztraceného náhrdelníku. Kleopatra byla naprosto famózní a někteří členové detektivní skupiny si mysleli, že se jedná o opravdickou Kleopatru. Přiblížila jim trochu svůj život a především důvod, proč vypadá stále tak mladě a svěže. Její tajemství spočívá v koupeli v mléce.

Stavěli jsme přístřeší na Severním pólu, kde nás Amundsen požádal o vyřešení případu ztraceného stanu. Jelikož byl stan jediný, museli jsme si postavit přístřeší, abychom mohli přenocovat a druhý den vyluštit záhadu, kdo ukradl stan…..:-)

Dostali jsme se do doby krále Artuše, kde si každý vyrobil svého oře, aby se mohl začlenit do královské družiny krále Artuše. Jemu někdo ukradl meč a my jsme zjišťovali, které knížectví se tohoto hříšného skutku dopustilo.

 A v neposlední řadě jsme řešili záhadu v deštném pralese, proč vyschla Amazonka. Museli jsme „zapadnout“ mezi domorodce a vytvořit si amazonské sukénky😊… Úkol to byl nelehký, protože splynout s domorodci bylo opravdu nereálné. Ale nám se to podařilo a záhada byla nakonec vyřešena.

I když nám počasí moc nepřálo a několik dní jsme se potýkali s deštivými přeháňkami, nálada se mezi dětmi nezměnila a užívaly si programu plnými doušky.  A to na dětech miluji… počasí, že by „člověk ani psa nevyhnal“, nezpůsobí u dětí žádné výrazné změny v náladě a hrají si zkrátka teď a tady déšť ne déšt…. 😊😊

Jelikož je každý rok skupina dětí věkově různorodá, musím opět vyzdvihnout týmovost a líbilo se mi, jak starší děti pomáhaly těm nejmenším. Když se sejde skvělá parta, je to radost. 

Dále bych chtěla poděkovat:

  • Káje, za úžasný přístup, přípravu převleků Kleopatry a Yettiho
  • Terce za pohotové vedení a i když to bylo za deštivých chvil náročné, zvládlo se to
  • paní kuchařce za přípravu chutných jídel
  • Dáše za přípravu školičky Žonglování

A jak to bude s naší srdcovkou příští rok? Určitě ji zorganizujeme, protože radost, spokojenost dětí a pak i rodičů nás posouvá a motivuje dál…..:-)